Yoga Garden Brno

V Yoga Garden vzniká komunita, která vysévá semínka soucitu, dechu a síly.

NAŠE FILOZOFIE

Naše filozofie

Cílem Yoga Garden je nabídnout kvalitní pohyb všem lidem nehledě na věk, vzhled, národnost, rasu či sexuální orientaci. Věříme v různorodou komunitu lidí, která se bude společně rozvíjet i mimo naše studio. I naši lektoři ctí tyto základy Yoga Garden.

Nikdy není pozdě začít s malou změnou, začít můžeme u sebe a s malými věcmi. Právě teď se totiž každý z nás podílí na tom, jak bude vypadat náš svět v budoucnu. Udržitelný růst a minimalizace dopadů naší společnosti na životní prostředí patří mezi základní hodnoty Yoga Garden. Pokud to lze, jezdíme co nejvíce na kole, chodíme pěšky nebo využíváme MHD. Snažíme se eliminovat jednorázové plastové lahve, tím že nabádáme lidi, aby nosili vlastní a čepovali si filtrovanou vodu, která je v dispozici u nás ve studiu. Podporujeme myšlenku životního stylu bez utrácení za nadbytečné věci, proto u nás ve studiu nenajdete žádné produkty. Ani my nejsme dokonalí, vnímáme naši společnou zátěž pro planetu, naše vlastní ekologické stopy. Proto se i veškeré naše akce plánují v co možná nejšetrnějším módu pro životní prostředí.

Buďme otevření a vnímaví, k sobě i k ostatním. Komunikujme společně v prostorách mimo sály. V místě praxe už obraťme pozornost k sobě, nerušme ostatní. Hlídejme si čas. Pamatujme, že pozdním příchodem se nejen ochuzujeme o důležitý začátek lekce, ale samozřejmě ovlivňujeme i ostaní. Máme-li na sobě parfém, či jsme se během cesty hodně zpotili, využijme skvělou možnost dát si před lekcí sprchu!

Lekce

Lekce YG

Tyto lekce byly vytvořeny speciálně pro YG a jsou určeny začátečníkům i těm zkušenějším. Zahrnují širokou škálu pozic a sestav. Doba trvání lekcí je 60, 75 až 90 minut. Všichni učitelé YG byli pro vedení těchto lekcí speciálně vyškoleni. Základy YG stojí na soucítění, síle a dechu. Všechny tyto kvality jsou do lekcí YG zakomponovány.

YG Flow

Lekce YG Flow je plynulá praxe, která dovedně kombinuje pohyb a dech, přitom poskytuje modifikace i pro náročnější sestavy. Tyto lekce probíhají jak v Hlavním sále, tak v Hot sále. Lekce trvají 75 nebo 90 minut.

Vinyasa

Vinyasa je středně pokročilá praxe určená pro ty, kteří už znají základní asány. Učitelé je tak mohou svobodně propojovat v dynamickém sledu bez potřeby vysvětlovat a podrobně popisovat jednotlivé pozice. a účinky asán. Dle potřeby mohou nabízet i modifikace. S chutí praktikujte a s ještě větším zápalem si hrajte!

Punk v zahradě

Hravá vinyasa jóga, která má fyzio kořeny.

YIN

Tato lekce je specifická především v držení jednotlivých pozic po delší časový interval. (2-7 minut). Jedná se o pomalejší praxi, kterou docílíme hlubšího protažení a uvolnění fascií, svalů a kloubů. Podporuje a stimuluje meridiány spojené s jednotlivými vnitřními orgány. Pozice cvičíme na zemi a jsou vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Vzhledem k dlouhým výdržím praxe jin jógy připomíná a podporuje meditaci. Při cvičení doporučujeme používat bloky a nechodit za limity našeho těla

Hatha

Ideální cvičení pro všechny, kteří s jógou právě začínají. Naučíte se veškeré základy a budete mít hodně času na doladění každé pozice. Dýchání a rozsah jsou v rámci praxe hatha jógy velmi přirozené

Community

Tyto lekce jsou vedené našimi novými učiteli nebo jde o sestavy a cviky stálých učitelů, kteří s vámi chtějí vyzkoušet něco nového. Přihlašování probíhá stylem „kdo dřív přijde, ten dřív bere“, bez rezervace, za cenu 100 korun.

POWER HOUR

Tato hodinová lekce odpovídá převážně vinyase levelu 1-2. Pohyby jsou plynulé pomalu směřující do savasany.

Special Classes

Lekce která se bude lišit lektor od lektora. Občas bude lekce zaměřená na tanec, jindy na pohyb. Můžete očekávat hudbu, zajímavé pohyby a speciální chvíle.

Vlastní praxe

Čas určený pro certifikované učitele k procvičování jejich vlastních sekvencí, práci s kolegy z oboru, se kterými mohou cviky probírat a radit se. Sál a čas určená pro vaše pokusy.

ROZVRH NORMAL

ROZVRH HOT

LEKTOŘI

MIRKA

Józe se věnuji nějaký čas a pořád se učím. Dle mých dosavadních zkušeností není jóga jen cvičením pozic. Je pro mě nástrojem, díky kterému můžeme propojit mysl, dech a tělo- v jednom přítomném okamžiku. Když se tak stane, je to jako malý zázrak, který prožijeme hluboko uvnitř nás. Ráda bych učila jógu právě takto - vedla lidi způsobem, aby si každý umožnil a časem osvojil vědomou praxi- fyzický pohyb synchronizovaný s dechem, klidnou myslí a tělem bez úsilí a zbytečných bolestí.

KATKA

Mé první setkání s jógou proběhlo přibližně v roce 2009, kdy jsem začala navštěvovat lekce power jógy. Od té doby jsem prošla různými, především dynamickými styly, až jsem v současnosti zakotvila u jógy klasické. Na ní mě oslovuje zejména to, že jsem schopna více si uvědomovat, jak co dělám a mám čas si pozici prožít. Toto vnímání pak nezůstává jen v praxi na podložce, ale přenáší se do každodenního života. Zklidnění a zastavení se, které mi jóga nabízí, je to, co chci dále předávat na svých lekcích.

ANTON

Spočiatku bola pre mňa jóga len fyzickou činnosťou no teraz ju vnímam ako komplexnú filozofiu nie len pre telo no aj pre reálny život. Prehovorila ku mne, moje zásady sa zrazu mali o čo oprieť. Jóga nás vracia k tomu najdôležitejšiemu, nášmu dychu. Paradoxne na túto automatickú činnosť takmer zabúdame ale viem, že vďaka nemu je spokojné telo a teda aj myseľ. V praxi sa sústredím na dych a jeho súznenie s pozíciami. Rád sa učím nové veci a mám radosť keď sa o ne môžem deliť s ľuďmi ktorí sa zaujímajú.

ALENA

Jógu jsem objevila díky skvělému učiteli, který mi na svých lekcích jógu představil mnohem komplexněji než jen jako fyzické cvičení. Dalšími kroky mě provázela zvědavost, objevovala jsem svou vlastní praxi, cestovala a dále se vzdělávala, od roku 2017 jógu učím. Na lekcích se zaměřuji na spojení dechu s pohybem, volnost, hravost a lehkost v plynutí. Své studenty zvu k vnímání vlastního těla i k vzájemné inspiraci. Jóga nezačíná vstoupením na podložku, je to celý systém zapojení těla a mysli i mimo ni. Díky józe se učíme být vnímavější k sobě i ke svému okolí.

CHRISTINA

Christina praktikuje jógu s malými přestávkami od svých 23 let. Nyní , téměř ve svých 45 letech otevírá Yoga Garden Brno s naději , ze se stane zázemím pro komunitu lidi, která přijímá výzvu byt vedomymi , aktivními bytostmi. Praxe jógy má potenciál otevirat nás samotné, abychom si uvědomili ze Nic není absolutní. My sami se můžeme rozhodnout a udelat změnu, něčemu se odnaucit , prozkoumat sami sebe a přidat se k lidem , kteri se aktivně snaží BYT svobodní. Tato praxe je o překonávání sama sebe, je však tak stedra, ze nám muže opravdu poskytnout klíč. Klíč k tomu, abychom se otevřeli našim iluzim a stali se laskavejsimi a soucitnejsimi obyvateli této planety.

KLÁRA

Ahoj jmenuji se Klára a na mou jogovou cestu jsem se vydala zhruba před 12 lety. Jednalo se převážně o power jogu a hledala jsem kompenzaci pro mé jednostranné sportovní zatížení. Poté jsem rozšiřovala obzory o další formy yogy co se nabízely. V posledních letech se věnuji Hatha a Vinyasa yoze. Od začátků mojí praxe se můj vztah k yoze mění a poskytuje mi mnohem víc než jen kompenzaci. Profesně se věnuji fyzioterapii a snažím se aplikovat tyto vědomosti do naší praxe a do běžného denního života.
Ráda bych vám vytvořila bezpečný prostor, kde můžete vědomě s láskou a respektem ke svému tělu praktikovat.

KATEŘINA

Jóga je součástí mého života už 12 let. Líbí se mi, že je „tady a teď“, její transformační potenciál a rozmanitost. Umožňuje nám zastavit se, uvědomit si svůj dech, co se odehrává v mysli, těle a propojit to. Vede nás zpátky do nitra k nám samotným, může poodhalit do té doby nevědomé aspekty s kterými pak můžeme naložit - změnit je nebo přijmout. Když více chápeme, co se děje v nás, dává nám to větší nadhled, svobodu, můžeme se brát víc s humorem a otevřít se tak víc lásce a takový vztah mít i k okolí.

ZUZKA

Yoga přišla do mého života v roce 2015. Po dvou letech praxe jsem si udělala lektorský kurz u Power Yoga Akademie Václava Krejčíka a od té doby yogu aktivně učím. Absolvovala jsem řadu workshopů a seminářů, až jsem nakonec svou vášeň našla v power vinyasa yoze. Mé lekce jsou plné energie a plynulého pohybu na vlně vašeho dechu. Snažím se vždy o to, aby lidé ze své podložky odcházeli s úsměvem od ucha uchu a s dobrým pocitem, že udělali něco pro svoje tělo i mysl.

ANDREA

S jógou jsem začala před 6 lety. Ze začátku to pro mě bylo pouze fyzické cvičení, ale postupem času jsem pochopila, že se v ní skrývá mnohem více. Jóga se totiž neodehrává pouze na naší podložce, ale je součástí našeho života. Učí nás lásku, respekt k ostatním, a především k nám samotným. Po intenzivním lektorském kurzu v Indii jsem si zamilovala Vinyasa yogu, kterou od roku 2019 učím. Ve svých lekcích se zaměřuji na plynulost a hravost pohybu ve spojení s dechem. Mým cílem je, aby mé lekce daly lidem možnost se na chvíli zastavit a užít si přítomného okamžiku.

DANČA

Pohybu učím 23 let, z toho 15 let je to jóga. Směrem, kterým se ubírám, je již 2 roky fyzioterapie. Jde mi tedy především o to, praktikovat jógu zdravě. S respektem k fyziologii našeho těla. Taková bude i naše společná praxe vinyasa yogy, kterou budeme proplouvat v Yoga garden namaste!

KLÁRA

Před 9 lety, kdy jsem s jógou začala, jsem byla jedním z těch, kteří nechápali "co na tom všichni mají" - vždyť jsem se přeci ani nezapotila! Dala jsem józe ale přesto šanci, naprosto jí propadla, a nakonec za ní i odjela do Indie. Jóga mě naučila (a stále učí) více vnímat sebe i svět kolem, zpomalit svou mysl, radovat se z maličkostí, a dávat i přijímat lásku. Praktikuji a předávám zejména Hatha a Yin yogu, které skvěle balancují mou energetickou osobnost a tempo mých běžných dní.

Ceník

Summer Deal

Měsíční permanentka dostupná Květen až Září
Normální sál 1500 Kč
Hot yoga 1750 Kč

INTROCARD

500 Kč
Ideální volba pokud jste u nás ještě nikdy nebyli a chcete naše studio vyzkoušet.
Nabízíme 10denní kartu neomezených vstupů do obou sálu za 500 korun.
(Tato karta je nepřenosná)

Měsíční permanentka

2500 Kč
platí neomezeně pro oba sály
(je nepřenosná)

ACTIVE Pass

Doplatek při použití ActivePass by Sodexo
Community lekce bez doplatku
Normální sál doplatek 80 Kč
Hot yoga doplatek 150 Kč

NORMAL

Druhy Cena
jednorázový vstup 220 Kč
studenti/senioři 150 Kč
5 vstupů 990 Kč
10 vstupů 1870 Kč

HOT YOGA

Druhy Cena
jednorázový vstup 300 Kč
studenti/senioři 200 Kč
5 vstupů 1350 Kč
10 vstupů 2550 Kč
studenti/senioři 200 Kč

COMMUNITY lekce

100 Kč
jednorázový vstup na lekci
v rozvrhu označenou jako COMMUNITY
(cena je stejná pro oba sály)

Kontakty

Nacházíme se na ulici Veveří 8, 602 00 Brno
Najdete nás na konci dvora

V případě otázek pište na info@yogagarden.cz nebo zavolejte na +420 724 855 301

Těšíme se na vás!