Yoga Garden Brno

BUĎ U TOHO!

Březen
ZOOM ROZVRH
KURZY
Více info zde
Workshop šití plátěné tašky
Víc info zde
1. Duben
NEWSLETTER
Duben

V Yoga Garden vzniká komunita, která vysévá semínka soucitu, dechu a síly.

NAŠE FILOZOFIE

Naše filozofie

Cílem Yoga Garden je nabídnout kvalitní pohyb všem lidem nehledě na věk, vzhled, národnost, rasu či sexuální orientaci. Věříme v různorodou komunitu lidí, která se bude společně rozvíjet i mimo naše studio. I naši lektoři ctí tyto základy Yoga Garden.

Nikdy není pozdě začít s malou změnou, začít můžeme u sebe a s malými věcmi. Právě teď se totiž každý z nás podílí na tom, jak bude vypadat náš svět v budoucnu. Udržitelný růst a minimalizace dopadů naší společnosti na životní prostředí patří mezi základní hodnoty Yoga Garden. Pokud to lze, jezdíme co nejvíce na kole, chodíme pěšky nebo využíváme MHD. Snažíme se eliminovat jednorázové plastové lahve, tím že nabádáme lidi, aby nosili vlastní a čepovali si filtrovanou vodu, která je v dispozici u nás ve studiu. Podporujeme myšlenku životního stylu bez utrácení za nadbytečné věci, proto u nás ve studiu nenajdete žádné produkty. Ani my nejsme dokonalí, vnímáme naši společnou zátěž pro planetu, naše vlastní ekologické stopy. Proto se i veškeré naše akce plánují v co možná nejšetrnějším módu pro životní prostředí.

Buďme otevření a vnímaví, k sobě i k ostatním. Komunikujme společně v prostorách mimo sály. V místě praxe už obraťme pozornost k sobě, nerušme ostatní. Hlídejme si čas. Pamatujme, že pozdním příchodem se nejen ochuzujeme o důležitý začátek lekce, ale samozřejmě ovlivňujeme i ostaní. Máme-li na sobě parfém, či jsme se během cesty hodně zpotili, využijme skvělou možnost dát si před lekcí sprchu!

Lekce

Lekce YG

Tyto lekce byly vytvořeny speciálně pro YG a jsou určeny začátečníkům i těm zkušenějším. Zahrnují širokou škálu pozic a sestav. Doba trvání lekcí je 60, 75 až 90 minut. Všichni učitelé YG byli pro vedení těchto lekcí speciálně vyškoleni. Základy YG stojí na soucítění, síle a dechu. Všechny tyto kvality jsou do lekcí YG zakomponovány.

YG Flow

Lekce YG Flow je plynulá praxe, která dovedně kombinuje pohyb a dech, přitom poskytuje modifikace i pro náročnější sestavy. Tyto lekce probíhají jak v Hlavním sále, tak v Hot sále. Lekce trvají 75 nebo 90 minut.

Vinyasa

Vinyasa je středně pokročilá praxe určená pro ty, kteří už znají základní asány. Učitelé je tak mohou svobodně propojovat v dynamickém sledu bez potřeby vysvětlovat a podrobně popisovat jednotlivé pozice. a účinky asán. Dle potřeby mohou nabízet i modifikace. S chutí praktikujte a s ještě větším zápalem si hrajte!

YIN

Tato lekce je specifická především v držení jednotlivých pozic po delší časový interval. (2-7 minut). Jedná se o pomalejší praxi, kterou docílíme hlubšího protažení a uvolnění fascií, svalů a kloubů. Podporuje a stimuluje meridiány spojené s jednotlivými vnitřními orgány. Pozice cvičíme na zemi a jsou vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Vzhledem k dlouhým výdržím praxe jin jógy připomíná a podporuje meditaci. Při cvičení doporučujeme používat bloky a nechodit za limity našeho těla

Pozdravy Slunce

Sobotní surya namaskar, neboli pozdrav slunci je tradiční součástí jógové praxe. Zafixování si správně prováděného pozdravu slunce vyžaduje chvilku, a proto nově zařazujeme do našeho rozvrhu lekci zaměřenou výhradně na praxi různých pozdravů slunce.Naučíte se, jak se správně nastavit do jednotlivých pozic a jak v nich dýchat. A odcházet budete s vyčištěnou hlavou! Tato lekce bude v horkém sálu avšak bez vytápění v normálních teplotách. Cena jako pro lekce v normálním sále.

Kurz pro Chůzi

Chůze je pro nás naprosto přirozený pohyb, který bereme jako samozřejmost. Vědomí toho co vlastně máme k nám přijde až v momentě, kdy o ni přijdeme. Pojďme přivést pozornost k naší chůzi. K činnosti, kterou provozujeme hned jako první po probuzení. Pojďme se naučit pozorovat naše tělo při chůzi, jak se mění každý den i podle toho jak se zrovna cítíme. Jak chodit? Ano, čtete správně. Přijďte se naučit o rytmu, postuře o nevyřčených pravidlech chůze.Naučte se být na chodnících, být turistou s telefonem, být vědomí prostoru a lidí kolem Vás.Umění být přítomný i v davu v ulicích a možnost cítit své tělo jinak a budovat silný a zároveň lehký krok v našem běžném denním životě.

Kurz pro Sílu

Šestitýdenní uzavřený kurz BUILDING STRENGTH je zaměřený na probouzení a budování síly ve všech částech našeho těla. Speciální pozornost budeme věnovat svalům trupu v oblasti beder, pánve, břicha a kyčlí. Zapojíme svůj hluboký stabilizační systém a naučíme se, jak najít v každé pozici pevnost, a zároveň uvolnění, které nám přináší plynulý dech. Z kurzu si odnesete kvalitní základy pro vaši budoucí jógovou praxi a hlubší poznání středu vašeho těla. Naučíte se s ním pracovat a aktivovat ho v jednotlivých ásanách. Kurz je určen pro ty, co teď ve své praxi hledají více síly a dynamiky a rádi by potrénovali střed svého těla, a zároveň posílili paže. Alenka se Zuzkou slibují hravé sekvence a na konci každé lekce úsměv od ucha k uchu.

Hatha

Ideální cvičení pro všechny, kteří s jógou právě začínají. Naučíte se veškeré základy a budete mít hodně času na doladění každé pozice. Dýchání a rozsah jsou v rámci praxe hatha jógy velmi přirozené

Kurz pro Páteř

Jednotlivé lekce budou obsahovat jemné pozice, zaměřené na posílení a protažení zádových svalů, navrácení přirozené pružnosti vaší páteři a vyrovnání svalových dysbalancí. Naučíte se, jak správně zapojovat hluboký stabilizační systém. Postupným rozehřátím spodní části a středu těla pomůžeme pohyblivosti a stabilitě páteře. Kurz je vhodný pro všechny, od začátečníků po pokročilé a zejména pro ty, které trápí tenze či bolest v oblasti páteře. Kurz bude přínosný i pro ty, kteří se chtějí naučit pracovat se svým tělem a uvolnit přebytečné napětí.

Kurz pro Maminky

Tělo v těhotenství a během porodu prodělalo rozsáhlé změny a nyní je naším cílem ho nejen poznat, ale dál ho měnit tak, aby jsme se v něm cítili jako doma. Každá žena se chce po porodu dostat co nejdříve zpátky do formy. Je důležité celý tento proces neuspěchat a přistupovat k našemu tělu s respektem a pokorou.
V období šestinedělí se zaměřujeme převážně na dechová cvičení, na které v tomto kurzu budeme navazovat dále je prohlubovat a spojovat s komplexnějšími cviky. Zaměříme se celkově na držení těla a v rámci toho budeme aktivovat jednotlivé střípky mozaiky jako je pánevní dno, hluboký stabilizační systém a další. Moc se těším na naši společnou cestu.

Kurz pro Seniory

Cvičili jste někdy jógu a chcete se zas po letech vrátit na podložku? Nebo jinak.. Chcete vyzkoušet něco úplně nového? Přijďte k nám do YG na uzavřený kurz jógy pro seniory. Člověk se cítí totiž tak starý, na kolik se cítí jeho páteř.. A tak se přijďte jemně rozhýbat, napojit na dech a strávit příjemný čas a možná navázat nová přátelství. Lekce a sestavy jsou přizpůsobeny pro joginy/ky 60+ a jsou budou vedeny lektorka Mirkou a Katkou. Už teď se na vás moc těšíme. Začínáme 23.9.!

Community

Tyto lekce jsou vedené našimi novými učiteli nebo jde o sestavy a cviky stálých učitelů, kteří s vámi chtějí vyzkoušet něco nového. Přihlašování probíhá stylem „kdo dřív přijde, ten dřív bere“, bez rezervace, za cenu 100 korun.

POWER HOUR

Tato hodinová lekce odpovídá převážně vinyase levelu 1-2. Pohyby jsou plynulé pomalu směřující do savasany.

Special Classes

Lekce která se bude lišit lektor od lektora. Občas bude lekce zaměřená na tanec, jindy na pohyb. Můžete očekávat hudbu, zajímavé pohyby a speciální chvíle.

Vlastní praxe

Čas určený pro certifikované učitele k procvičování jejich vlastních sekvencí, práci s kolegy z oboru, se kterými mohou cviky probírat a radit se. Sál a čas určená pro vaše pokusy.

ROZVRH ZOOM

LEKTOŘI

CHRISTINA

Christina praktikuje jógu s malými přestávkami od svých 23 let. Nyní , téměř ve svých 45 letech otevírá Yoga Garden Brno s naději , ze se stane zázemím pro komunitu lidi, která přijímá výzvu byt vedomymi , aktivními bytostmi. Praxe jógy má potenciál otevirat nás samotné, abychom si uvědomili ze Nic není absolutní. My sami se můžeme rozhodnout a udelat změnu, něčemu se odnaucit , prozkoumat sami sebe a přidat se k lidem , kteri se aktivně snaží BYT svobodní. Tato praxe je o překonávání sama sebe, je však tak stedra, ze nám muže opravdu poskytnout klíč. Klíč k tomu, abychom se otevřeli našim iluzim a stali se laskavejsimi a soucitnejsimi obyvateli této planety.

KATKA

Mé první setkání s jógou proběhlo přibližně v roce 2009, kdy jsem začala navštěvovat lekce power jógy. Od té doby jsem prošla různými, především dynamickými styly, až jsem v současnosti zakotvila u jógy klasické. Na ní mě oslovuje zejména to, že jsem schopna více si uvědomovat, jak co dělám a mám čas si pozici prožít. Toto vnímání pak nezůstává jen v praxi na podložce, ale přenáší se do každodenního života. Zklidnění a zastavení se, které mi jóga nabízí, je to, co chci dále předávat na svých lekcích.

ANTON

Spočiatku bola pre mňa jóga len fyzickou činnosťou no teraz ju vnímam ako komplexnú filozofiu nie len pre telo no aj pre reálny život. Prehovorila ku mne, moje zásady sa zrazu mali o čo oprieť. Jóga nás vracia k tomu najdôležitejšiemu, nášmu dychu. Paradoxne na túto automatickú činnosť takmer zabúdame ale viem, že vďaka nemu je spokojné telo a teda aj myseľ. V praxi sa sústredím na dych a jeho súznenie s pozíciami. Rád sa učím nové veci a mám radosť keď sa o ne môžem deliť s ľuďmi ktorí sa zaujímajú.

ALENA

Jógu jsem objevila díky skvělému učiteli, který mi na svých lekcích jógu představil mnohem komplexněji než jen jako fyzické cvičení. Dalšími kroky mě provázela zvědavost, objevovala jsem svou vlastní praxi, cestovala a dále se vzdělávala, od roku 2017 jógu učím. Na lekcích se zaměřuji na spojení dechu s pohybem, volnost, hravost a lehkost v plynutí. Své studenty zvu k vnímání vlastního těla i k vzájemné inspiraci. Jóga nezačíná vstoupením na podložku, je to celý systém zapojení těla a mysli i mimo ni. Díky józe se učíme být vnímavější k sobě i ke svému okolí.

MIRKA

Józe se věnuji nějaký čas a pořád se učím. Dle mých dosavadních zkušeností není jóga jen cvičením pozic. Je pro mě nástrojem, díky kterému můžeme propojit mysl, dech a tělo- v jednom přítomném okamžiku. Když se tak stane, je to jako malý zázrak, který prožijeme hluboko uvnitř nás. Ráda bych učila jógu právě takto - vedla lidi způsobem, aby si každý umožnil a časem osvojil vědomou praxi- fyzický pohyb synchronizovaný s dechem, klidnou myslí a tělem bez úsilí a zbytečných bolestí.

KLÁRA

Ahoj jmenuji se Klára a na mou jogovou cestu jsem se vydala zhruba před 12 lety. Jednalo se převážně o power jogu a hledala jsem kompenzaci pro mé jednostranné sportovní zatížení. Poté jsem rozšiřovala obzory o další formy yogy co se nabízely. V posledních letech se věnuji Hatha a Vinyasa yoze. Od začátků mojí praxe se můj vztah k yoze mění a poskytuje mi mnohem víc než jen kompenzaci. Profesně se věnuji fyzioterapii a snažím se aplikovat tyto vědomosti do naší praxe a do běžného denního života.
Ráda bych vám vytvořila bezpečný prostor, kde můžete vědomě s láskou a respektem ke svému tělu praktikovat.

ANDREA

S jógou jsem začala před 6 lety. Ze začátku to pro mě bylo pouze fyzické cvičení, ale postupem času jsem pochopila, že se v ní skrývá mnohem více. Jóga se totiž neodehrává pouze na naší podložce, ale je součástí našeho života. Učí nás lásku, respekt k ostatním, a především k nám samotným. Po intenzivním lektorském kurzu v Indii jsem si zamilovala Vinyasa yogu, kterou od roku 2019 učím. Ve svých lekcích se zaměřuji na plynulost a hravost pohybu ve spojení s dechem. Mým cílem je, aby mé lekce daly lidem možnost se na chvíli zastavit a užít si přítomného okamžiku.

ZUZKA

Yoga přišla do mého života v roce 2015. Po dvou letech praxe jsem si udělala lektorský kurz u Power Yoga Akademie Václava Krejčíka a od té doby yogu aktivně učím. Absolvovala jsem řadu workshopů a seminářů, až jsem nakonec svou vášeň našla v power vinyasa yoze. Mé lekce jsou plné energie a plynulého pohybu na vlně vašeho dechu. Snažím se vždy o to, aby lidé ze své podložky odcházeli s úsměvem od ucha uchu a s dobrým pocitem, že udělali něco pro svoje tělo i mysl.

Ceník

INTROCARD

500 Kč
Ideální volba pokud jste u nás ještě nikdy nebyli a chcete naše studio vyzkoušet.
Nabízíme 10denní kartu neomezených vstupů do obou sálu za 500 korun.
(Tato karta je nepřenosná)

Měsíční permanentka

2500 Kč
platí neomezeně pro oba sály
(je nepřenosná)

ACTIVE Pass

Doplatek při použití ActivePass by Sodexo
Community lekce bez doplatku
Normální sál doplatek 80 Kč
Hot yoga doplatek 150 Kč

Jógamatky

Main room zadarmo
Hot room 20 Kč

NORMAL

Druhy Cena
jednorázový vstup 220 Kč
studenti/senioři 150 Kč
5 vstupů 990 Kč
10 vstupů 1870 Kč

HOT YOGA

Druhy Cena
jednorázový vstup 300 Kč
studenti/senioři 200 Kč
5 vstupů 1350 Kč
10 vstupů 2550 Kč
studenti/senioři 200 Kč

COMMUNITY lekce

100 Kč
jednorázový vstup na lekci
v rozvrhu označenou jako COMMUNITY
(cena je stejná pro oba sály)

Kontakty

Nacházíme se na ulici Veveří 8, 602 00 Brno
Najdete nás na konci dvora

V případě otázek pište na info@yogagarden.cz nebo zavolejte na +420 724 855 301

Těšíme se na vás!