Yoga Garden Brno

BUĎ U TOHO!

19:00
18.12.
Full Moon Class
w/ Mirka
19:00
21.12.
Slunovrat
speciál w/ Anton
Náš nový ONLINE web!
Listopad
BLOG
O závazcích a jejich dodržování

V Yoga Garden vzniká komunita, která vysévá semínka soucitu, dechu a síly.

NAŠE FILOZOFIE

Naše filozofie

Cílem Yoga Garden je nabídnout kvalitní pohyb všem lidem nehledě na věk, vzhled, národnost, rasu či sexuální orientaci. Věříme v různorodou komunitu lidí, která se bude společně rozvíjet i mimo naše studio. I naši lektoři ctí tyto základy Yoga Garden.

Nikdy není pozdě začít s malou změnou, začít můžeme u sebe a s malými věcmi. Právě teď se totiž každý z nás podílí na tom, jak bude vypadat náš svět v budoucnu. Udržitelný růst a minimalizace dopadů naší společnosti na životní prostředí patří mezi základní hodnoty Yoga Garden. Pokud to lze, jezdíme co nejvíce na kole, chodíme pěšky nebo využíváme MHD. Snažíme se eliminovat jednorázové plastové lahve, tím že nabádáme lidi, aby nosili vlastní a čepovali si filtrovanou vodu, která je v dispozici u nás ve studiu. Podporujeme myšlenku životního stylu bez utrácení za nadbytečné věci, proto u nás ve studiu nenajdete žádné produkty. Ani my nejsme dokonalí, vnímáme naši společnou zátěž pro planetu, naše vlastní ekologické stopy. Proto se i veškeré naše akce plánují v co možná nejšetrnějším módu pro životní prostředí.

Buďme otevření a vnímaví, k sobě i k ostatním. Komunikujme společně v prostorách mimo sály. V místě praxe už obraťme pozornost k sobě, nerušme ostatní. Hlídejme si čas. Pamatujme, že pozdním příchodem se nejen ochuzujeme o důležitý začátek lekce, ale samozřejmě ovlivňujeme i ostaní. Máme-li na sobě parfém, či jsme se během cesty hodně zpotili, využijme skvělou možnost dát si před lekcí sprchu!

Lekce

Lekce YG

Tyto lekce byly vytvořeny speciálně pro YG a jsou určeny začátečníkům i těm zkušenějším. Zahrnují širokou škálu pozic a sestav. Doba trvání lekcí je 60, 75 až 90 minut. Všichni učitelé YG byli pro vedení těchto lekcí speciálně vyškoleni. Základy YG stojí na soucítění, síle a dechu. Všechny tyto kvality jsou do lekcí YG zakomponovány.

YG Flow

Lekce YG Flow je plynulá praxe, která dovedně kombinuje pohyb a dech, přitom poskytuje modifikace i pro náročnější sestavy. Tyto lekce probíhají jak v Hlavním sále, tak v Hot sále. Lekce trvají 75 nebo 90 minut.

Vinyasa

Vinyasa je středně pokročilá praxe určená pro ty, kteří už znají základní asány. Učitelé je tak mohou svobodně propojovat v dynamickém sledu bez potřeby vysvětlovat a podrobně popisovat jednotlivé pozice. a účinky asán. Dle potřeby mohou nabízet i modifikace. S chutí praktikujte a s ještě větším zápalem si hrajte!

Hatha

Ideální cvičení pro všechny, kteří s jógou právě začínají. Naučíte se veškeré základy a budete mít hodně času na doladění každé pozice. Dýchání a rozsah jsou v rámci praxe hatha jógy velmi přirozené.

YIN

Tato lekce je specifická především v držení jednotlivých pozic po delší časový interval. (2-7 minut). Jedná se o pomalejší praxi, kterou docílíme hlubšího protažení a uvolnění fascií, svalů a kloubů. Podporuje a stimuluje meridiány spojené s jednotlivými vnitřními orgány. Pozice cvičíme na zemi a jsou vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Vzhledem k dlouhým výdržím praxe jin jógy připomíná a podporuje meditaci. Při cvičení doporučujeme používat bloky a nechodit za limity našeho těla.

Yang YIN

Lekce, která kombinuje energické pozice podporující sílu, rovnováhu a vytrvalost. Zároveň je velmi regenerační a nabízí možnost meditace.
Vhodná pro všechny úrovně.

DRILLS

Hodinová lekce zaměřená na vytrvalost, posilování, soustředění a budování síly. Zaměřuje se na oblast, kde se cítíme slabí. Lekce je otevřená pro všechny typy těl a schopností.

CHILL CLASS

Meditativní a relaxační lekce. Ideální pro lidi, kteří jsou noční sovy, stejně tak i pro ty, kteří chtějí mít večer odpočinek. Hodně pránájámy, velmi málo pozic a dlouhé zastavení.
Ideální způsob, jak si večer odpočinout.

LUNCH EXPRESS

Tahle lekce je skvělá v pracovní pauze! Je dynamická a posilující. Perfektní, pokud jste v práci a potřebujete se revitalizovat.

Community

Tyto lekce jsou naše NEJDOSTUPNĚJŠÍ lekce za cenu 100 korun! Probíhají každý všední den od 8:30 do 9:30 hodin v horkém sále. A jsou možností, jak chodit na yógu pravidelně a být součástí YG komunity.

SPECÁLNÍ LEKCE

Lekce která se bude lišit lektor od lektora. Občas bude lekce zaměřená na tanec, jindy na pohyb. Můžete očekávat hudbu, zajímavé pohyby a speciální chvíle.

Vlastní praxe

Čas určený pro certifikované učitele k procvičování jejich vlastních sekvencí, práci s kolegy z oboru, se kterými mohou cviky probírat a radit se. Sál a čas určená pro vaše pokusy.

ROZVRH SUMMER

LEKTOŘI

CHRISTINA

Christina praktikuje jógu s malými přestávkami od svých 23 let. Nyní, téměř ve svých 45 letech otevírá Yoga Garden Brno s naději, že se stane zázemím pro komunitu lidi, která přijímá výzvu být vědomymi, aktivními bytostmi.

Praxe jógy má potenciál otevirat nás samotné, abychom si uvědomili že Nic není absolutní. My sami se můžeme rozhodnout a udělat změnu, něčemu se odnaučit , prozkoumat sami sebe a přidat se k lidem , kteří se aktivně snaží BÝT svobodní. Tato praxe je o překonávání sama sebe, je však tak štědrá, že nám může opravdu poskytnout klíč. Klíč k tomu, abychom se otevřeli našim iluzím a stali se laskavějšími a soucitnějšími obyvateli této planety.

KATKA

Mé první setkání s jógou proběhlo přibližně v roce 2009, kdy jsem začala navštěvovat lekce power jógy. Od té doby jsem prošla různými, především dynamickými styly, až jsem v současnosti zakotvila u jógy klasické.

Na ní mě oslovuje zejména to, že jsem schopna více si uvědomovat, jak co dělám a mám čas si pozici prožít. Toto vnímání pak nezůstává jen v praxi na podložce, ale přenáší se do každodenního života. Zklidnění a zastavení se, které mi jóga nabízí, je to, co chci dále předávat na svých lekcích.

ANTON

Spočiatku bola pre mňa jóga len fyzickou činnosťou no teraz ju vnímam ako komplexnú filozofiu nie len pre tělo no aj pre reálny život. Prehovorila ku mne, moje zásady sa zrazu mali o čo oprieť. Jóga nás vracia k tomu najdôležitejšiemu, nášmu dychu.

Paradoxne na túto automatickú činnosť takmer zabúdame ale viem, že vďaka nemu je spokojné telo a teda aj myseľ. V praxi sa sústredím na dych a jeho súznenie s pozíciami. Rád sa učím nové veci a mám radosť keď sa o ne môžem deliť s ľuďmi ktorí sa zaujímajú

ALENA

Jógu jsem objevila díky skvělému učiteli, který mi na svých lekcích jógu představil mnohem komplexněji než jen jako fyzické cvičení. Dalšími kroky mě provázela zvědavost, objevovala jsem svou vlastní praxi, cestovala a dále se vzdělávala, od roku 2017 jógu učím.

Na lekcích se zaměřuji na spojení dechu s pohybem, volnost, hravost a lehkost v plynutí. Své studenty zvu k vnímání vlastního těla i k vzájemné inspiraci. Jóga nezačíná vstoupením na podložku, je to celý systém zapojení těla a mysli i mimo ni. Díky józe se učíme být vnímavější k sobě i ke svému okolí.

MIRKA

Józe se věnuji nějaký čas a pořád se učím. Dle mých dosavadních zkušeností není jóga jen cvičením pozic. Je pro mě nástrojem, díky kterému můžeme propojit mysl, dech a tělo- v jednom přítomném okamžiku.

Když se tak stane, je to jako malý zázrak, který prožijeme hluboko uvnitř nás. Ráda bych učila jógu právě takto - vedla lidi způsobem, aby si každý umožnil a časem osvojil vědomou praxi- fyzický pohyb synchronizovaný s dechem, klidnou myslí a tělem bez úsilí a zbytečných bolestí

KLÁRA

Ahoj jmenuji se Klára a na mou jogovou cestu jsem se vydala zhruba před 12 lety. Jednalo se převážně o power jogu a hledala jsem kompenzaci pro mé jednostranné sportovní zatížení. Poté jsem rozšiřovala obzory o další formy yogy co se nabízely.

V posledních letech se věnuji Hatha a Vinyasa yoze. Od začátků mojí praxe se můj vztah k yoze mění a poskytuje mi mnohem víc než jen kompenzaci. Profesně se věnuji fyzioterapii a snažím se aplikovat tyto vědomosti do naší praxe a do běžného denního života.

Ráda bych vám vytvořila bezpečný prostor, kde můžete vědomě s láskou a respektem ke svému tělu praktikovat.

COBRA

Ahoj, jsem Cobra a má praxe jógy je převážně o uvědomění si aspektů života. Vnímám to nejenom jako cvičení, ale i jako komplexní přístup k našim tělům, mysli, našim emocím, komunitě lidí a světa okolo nás.

Snažím se o co nejvíce inkluzívní přístup, jelikož se sám*sama identifikuji jako nebinární osoba a často mám pocit, že se mnou společnost nebo systém nepočítá. Dříve jsem se profesionálně 6 let věnoval*a tanci, pak 10 let v oblasti výtvarného umění, módy a modelingu. Proto v YogaGarden občas povedu i lekce intuitivního tance. Na mých YG a Hatha lekcích rád*a uvítám všechny, a hlavě ty z vás, kteří*které se na jógu stydí jít skrze své tělo nebo genderovou a jakoukoliv další odlišnost

DOMINIKA

S jógou jsem se poprvé seznámila jako s kompenzačním cvičením, které mi pomáhalo uvolnit se před i po závodech v moderním šermu. Postupně ale šerm, kde člověk musí být vysoce soutěživý, ustupoval do pozadí a místo šermířských tréninků jsem čím dál častěji chodila na lekce jógy.

Od počátku se mi na ní líbila hlavně koncentrace na přítomný okamžik a splynutí s dechem. Obojí pomáhá oprostit se od starostí, které nás během dne potkávají a zároveň dodává sílu na to jim ve vhodný čas čelit. Uvědomění si svého dechu a mysli se tak snažím předávat i na svých vlastních lekcích.

ANDREA

S jógou jsem začala před 6 lety. Ze začátku to pro mě bylo pouze fyzické cvičení, ale postupem času jsem pochopila, že se v ní skrývá mnohem více. Jóga se totiž neodehrává pouze na naší podložce, ale je součástí našeho života.

Učí nás lásku, respekt k ostatním, a především k nám samotným. Po intenzivním lektorském kurzu v Indii jsem si zamilovala Vinyasa yogu, kterou od roku 2019 učím. Ve svých lekcích se zaměřuji na plynulost a hravost pohybu ve spojení s dechem. Mým cílem je, aby mé lekce daly lidem možnost se na chvíli zastavit a užít si přítomného okamžiku.

IVA

S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2007 a od té doby mě v různých podobách provází. Ve vlastní praxi jsem se od klidnějších stylů jógy postupně přesunula k dynamičtějším a od roku 2018 jógu učím.

Ve svých lekcích kladu důraz na dech, plynulost pohybu a přizpůsobení lekce všem úrovním praxe. Jóga je pro mě skvělý způsob pro zvýšení flexibility a síly nejen těla, ale hlavně mysli, ať už na podložce nebo mimo ni

TEREZKA

Jóga mě poprvé oslovila asi před 10 lety a dodala do mého života klid a zpřítomnění. Od té doby jsem na nekonečné cestě poznání, lásky, trpělivosti a soucitu k sobě i ostatním. Vztah s jógou neustále prohlubuji, v minulosti například na lektorském kurzu v Česku a Indii.

Jóga je mocný nástroj, díky kterému můžeme zlepšit fyzické a psychické zdraví. Učí nás vědoměji myslet a formovat tak svůj život. Na svých lekcích vám chci pomoci naladit se pouze na okamžik TADY a TEĎ s pomocí synchronizace pohybu a dechu tak, abyste ze studia odcházeli s velkým úsměvem.

NIKOL

Nikol má více než 12 let osobní praxe a 10 let jako lektor. Její učení vychází ze zkušeností získaných jak při cestách po světě, převážně Ásii, působením v retreatovém centru na Sicílii, ale také provozováním svého studia, které ji posunulo dál v pochopení toho, co je pro studenty důležité.

Nejvíce ji ovlivnil Petri Raisanen, od kterého se naučila základy energetického léčení při pomáhání do pozic. Mezi její učitele patří Sadhguru, Laruga Glasser, Dany Sá, Kateřina Rojková, Ladislav Pokorný a každý její student, kterého potkala nejen na podložce.

Sama říká: „Každý jsme jiný, ale naše existence bere dech, spojuje nás se sebou samými. Skrze ni nacházíme vnitřní prostor, který ovlivňuje způsob, jak zapojit střed těla a pomáhá nám pochopit základní principy fyzického bytí a sebeléčení. Tristana, spojení pohybu, pohledu a dechu, přispívá k vědomému stavu na všech možných úrovních. Být tady a teď je základem pro pochopení a uchopení života."

Ceník

INTROCARD

500 Kč
Ideální volba pokud jste u nás ještě nikdy nebyli a chcete naše studio vyzkoušet.
Nabízíme 10denní kartu neomezených vstupů do obou sálu za 500 korun.
(Tato karta je nepřenosná)

Měsíční permanentka

2000 Kč
platí neomezeně pro oba sály
(je nepřenosná)

ACTIVE Pass

Doplatek při použití ActivePass by Sodexo
Community lekce bez doplatku
Normální sál doplatek 80 Kč
Hot yoga doplatek 150 Kč

Jógamatky

Main room zadarmo
Hot room 20 Kč

NORMAL

Druhy Cena
jednorázový vstup 220 Kč
studenti/senioři 150 Kč
5 vstupů 990 Kč
10 vstupů 1870 Kč

HOT YOGA

Druhy Cena
jednorázový vstup 300 Kč
studenti/senioři 200 Kč
5 vstupů 1350 Kč
10 vstupů 2250 Kč

FRIENDSHIPASS

Udělejte si krásný den s přáteli! Vyrazte společně k nám na yógu do studia. Když budete TŘI čeká vás zvýhodněná cena.
3 OSOBY V HORKÉM SÁLE = 700 KČ
3 OSOBY V HLAVNÍM SÁLE = 500 KČ

COMMUNITY lekce

100 Kč
jednorázový vstup na lekci
v rozvrhu označenou jako COMMUNITY
(cena je stejná pro oba sály)

Kontakty

Nacházíme se na ulici Veveří 8, 602 00 Brno
Najdete nás na konci dvora

V případě otázek pište na info@yogagarden.cz

Těšíme se na vás!